Jak propagovat affiliate odkazy přes Article marketing

V tomto návodu se podíváme na to, jak propagovat Váš speciální doporučovací affiliate odkaz přes Article marketing – tj. v článcích, které zveřejníte různě na webech.

Article marketing, neboli propagační články se někdy nazývají také PR články.
Rozdíl mezi klasickým příspěvkem na blogu a PR článkem je ten, že v PR článku píšete o nějaké zajímavosti, novince a je v něm odkaz na web, kde se návštěvník může dozvědět více o daném produktu/službě a případně si ho zakoupit.

Mnoho lidí PR články chápe chybně. Lidé jsou v dnešní době velmi citliví na reklamní sdělení. Váš článek by neměl byt 100% komerční. Mnohem lepší účinnost má článek, který čtenáři poskytne kvalitní informace, které mu pomůžou, a zároveň podnítí jeho zájem.

Jako první krok je potřeba napsat článek (nebo ho někdo může napsat za Vás).

Následně do článku na klíčová slova umístěte Váš doporučovací affiliate odkaz. Odkaz doporučuji před vložením zkrátit přes zkracovač odkazů. Obvykle se odkaz dává někde ke konci článku, ale osobně doporučuji článek upravit tak, abyste odkaz mohli vložit také na začátek nebo někde doprostřed (samozřejmě na klíčové slova).

Následně článek umístěte ideálně na svůj web, nebo můžete vytvořit nový tématický web, který bude propagovat daný produkt. Pokud děláte tematický web, tak doporučuji na něj umístit alespoň 3 hodnotné články s affiliate odkazem.

Výhoda článků je, že se dají relativně dobře recyklovat. Můžete stejný článek umístit na více web stránek (nedoporučuji). Lepší způsob je ale vytvořit více verzí článku na na různé weby umístit různou verzi článku. Seznam webů najdete zde: http://pr-weby.anode.cz/

Po zveřejnění článku můžete tento článek propagovat na Facebooku a jiných sociálních sítích. Pro Vaše přátele to nebude tak dotěrné, jako když propagujete přímo odkaz.

Také nezapomeňte upozornit vyhledávače, že jste přidali nový článek.

Pokud si chcete vyzkoušet tento způsob propagace, můžete si stáhnout ukázkový článek ZDE a přidat si do něho Váš doporučovací odkaz z AffilProgramu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..